ضخیم شدن مو با طب سنتی
ضخیم شدن مو با طب سنتی، روشی طبیعی برای داشتن موهای پرپشت و زیبا

 داشتن مو هایی پرپشت یکی از رازهای زیبایی در خانم ها است. برای ضخیم شدن مو های تان نیازی به استفاده از داروهای شیمیایی نیست و با طب سنتی می توانید مو هایی پرپشت و ضخیم داشته باشید

طب سنتی و داروهای گیاهی برای ضخیم شدن موها

در ادامه به برخی گیاهان دارویی که به ضخیم شدن موها کمک می کند اشاره می کنیم.

در پومو بخوانید : موهای نازک و کم پشت تان را تقویت کنید

 

استفاده از حنا برای ضخیم شدن مو

حنا به طور معمول برای رنگ آمیزی مو است، اما همچنین کارهای شگفت انگیزی برای سلامت کلی موهای شما انجام می دهد. حنا دارای خواص ضد باکتری، ضد میکروبی و خواص رطوبتی است. حنا چربی های اضافی پوست سر را می گیرد و مانع از مسدود شدن آن می شود. همچنین سطح PH پوست سر را تنظیم کرده و آسیب ها را درمان می کند.

روغن براهمی برای ضخیم شدن مو

براهمی در قالب روغن و یا پودر در دسترس است و برای جلوگیری از ریزش مو و ایجاد موهای ضخیم تر مورد استفاده قرار می گیرد. ماساژ سر با روغن برهمی، باعث کاهش استرس و در نتیجه کاهش ریزش مو می شود. همچنین برهمی می تواند پوست سر را تغذیه کرده و رشد مو را افزایش دهد.

رازک برای ضخیم شدن مو

رازک بعنوان یک گیاه محرک برای رشد مو شناخته شده است. رازک در قالب روغن استفاده می شود و برای ضخیم تر کردن مو موثر است. همچنین به عنوان یک ضدعفونی کننده طبیعی هم شناخته می شود. از دیگر خواص رازک می تواند به بهبود جریان خون نیز اشاره کرد.

اسطوخودوس برای ضخیم شدن مو

بذرکتان برای ضخیم شدن مو

ریشه شیرین بیان برای ضخیم شدن مو

عصاره کامفری برای ضخیم شدن مو

روغن و ژل آلوئه ورا برای ضخیم شدن مو

استفاده از روغن آلوئه ورا به طور مستقیم به مو و پوست سر می تواند به تقویت مو کمک کند و در طول زمان موجب ضخیم شدن آن شود. محصولات تجاری زیادی هستند که حاوی آلوئه ورا می باشند. این محصولات اغلب به شکل ژل و کرم هایی می باشند که به طور مستقیم به پوست سر و مو اعمال می شوند.

در پومو بخوانید : برای پرپشت شدن مو های تان از 5 روغن موثر زیر استفاده کنید!

در پومو بخوانید : عوامل موثر برای حجم موها !

در پومو بخوانید : پرپشت و ضخیم شدن مژه با 3 روش معجزه گر خانگی

 

گردآوری : پومو

پومو


منبع : nabzema.com